close
تبلیغات در اینترنت
وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید
loading...

سیلا

جواب فکرکنید علوم نهم در مورد اهمیت نور خورشید

وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید

admin بازدید : 27 چهارشنبه 28 آذر 1397 نظرات ()

وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید

 

فکر کنید علوم نهم


وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید

جواب فکرکنید علوم نهم

۱٫به بدن‌تان ویتامین D می‌رساند

قرار گرفتن در معرض نور خورشید به طور متعادل ​​می‌تواند ویتامین D را افزایش دهد. به همین دلیل این ویتامین به عنوان ” ویتامین نور خورشید ” محسوب می‌شود. در واقع، نور خورشید با تحریک جذب کلسیم سلامت استخوان‌ها را به خصوص در افراد سالخورده بهبود می‌بخشد. تولید ویتامین D زمانی آغاز می‌شود که نور خورشید ۷-دهیدروکلسترول را به ویتامین D (دقیقا ویتامین D۳) تبدیل می‌کند.

 ۲: کیفیت خواب‌تان را بهبود می‌بخشد

۳. باعث جلوگیری از بروز سرطان پروستات می‌شود

هر چه بیش‌تر در معرض نور خورشید قرار بگیرید، شانس بیش‌تری برای ابتلا به سرطان پروستات خواهید داشت. بله این یک مطالعه‌ی شناخته‌شده در میان دانشمندان است. ثابت شده‌است که در افریقا بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پروستات (۵ تا ۴۵ درصد) است. در تحقیقات دیگری که توسط یک دانشگاه در کالیفرنیا انجام شده‌است، کمبود نور خورشید نیز احتمال ابتلا به این سرطان را افزایش می‌دهد.

 ۴: سطح کورتیزول را کنترل می‌کند

۵.  افسردگی را از بین می‌برد

۶. بیماری مولتیپل اسکلروز (ام اس) را بهبود می‌بخشد

براساس یک تحقیق انجام شده توسط دانشمندان استرالیایی، عدم وجود نور مستقیم خورشید می‌تواند به بروز بیماری ام‌اس منجر شود. و این بیماری در کشورهایی که در عرض جغرافیایی بالا هستند مانند برخی کشورهای اروپایی، امریکای شمالی و ایسلند شایع‌تر است.

۷. دریافت مقدار متوسطی از ​​نور خورشید برای درمان سرطان پستان مفید است

درحال‌حاضر قرار گرفتن در معرض آفتاب به میزان متوسط به عنوان درمانی برای سرطان پستان استفاده می‌شود. همه‌ی زنان می‌توانند به طور متعادل از نور خورشید استفاده کنند تا مانع از بروز این سرطان شوند.

 ۸: باکتری‌ها را از بین می‌برد

این در حقیقت در واقع توسط یک سرباز آلمانی به نام نیلز فینسن در سال ۱۹۰۳ کشف شد. او با این کشف برنده‌ی جایزه‌ی نوبل شد. روش او این است که از نور خورشید به عنوان یک درمان برای بهبود زخم و از بین بردن باکتری استفاده شود. علاوه بر این، نور خورشید همچنین به بهبود اختلالات پوستی مانند آکنه، اگزما، پسوریازیس، عفونت‌های قارچی و غیره کمک می‌کند.

۹.رگ‌های خونی را تمیز می‌کند و اکسیژن را در خون افزایش می‌دهد

با توجه به تحقیقات پزشکی صورت گرفته در اروپا، نور خورشید می‌تواند عروق خونی دچار تصلب شرایین (آترواسکلروزیس) را تمیز کند. علاوه بر این، توانایی انسان را نیز برای رساندن اکسیژن به بافت‌های مختلف بدن، افزایش می‌دهد. بنابراین، نور خورشید برای رشد عضلانی، تناسب اندام و استقامت نیز مفید است.

 ۱۰: سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند

نور خورشید به میزان متوسط می‌تواند به تولید سلول‌های خونی بیش‌تر کمک کند و این سلول‌های خونی در برابر عفونت‌ها از بدن محافظت می‌کنند.

۱۱.بیماری آلزایمر را بهبود می‌بخشد

مطالعات بالینی نشان داده‌اند که قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌تواند به بهبود علائم آلزایمر کمک کند، به این ترتیب که کیفیت خواب فرد مبتلا بهبود می‌یابد، و پریشان‌حالی و فعالیت شبانه‌ی فرد نیز کم‌تر می‌شود.

۱۲: به درمان پسوریازیس کمک می‌کند

۱۳.خلق و خوی شما را بهبود می‌دهد

۱۴. سندروم پیش از قاعدگی را بهبود می‌دهد

۱۵.باعث کم شدن علائم سرماخوردگی‌های شایع می‌شود

 ۱۶: چاقی را کنترل می‌کند

۱۷.  باعث افزایش میل جنسی می‌شود

 ۱۸: استرس شما را کاهش می‌دهد

۱۹. اختلال عاطفی فصلی را درمان می‌کند

 ۲۰:  از شما در برابر اختلالات خودایمنی محافظت می‌کند

۲۱.خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید را کاهش می‌دهد

۲۲. برای زنان باردار فایده دارد و احتمال زایمان زودرس را کاهش می‌دهد

 ۲۳: باعث تقویت عملکرد کلیه می‌شود

۲۴.انجام فعالیت‌های فیزیکی بیش‌تر را تحریک می‌کند

۲۵: از بروز سرطان پانکراس جلوگیری می‌کند

۲۶. سلامت سیستم گوارش را بهبود می‌دهد

۲۷: احتمال بروز آلرژی را کاهش می‌دهد

۲۸.  مانع از بروز راشیتیسم (نرمی استخوان) می‌شود

 ۲۹: زردی را درمان می‌کند

(بیشتر…)

اهمیت نور خورشید در زندگی ما


جواب فکرکنید علوم نهم در مورد اهمیت نور خورشید


منبع: enshabaz.ir
برچسپ: اهمیت نور خورشید در زندگی ما,اهمیت نور خورشید در زندگی ما علوم نهم,تحقیق با موضوع وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید,تحقیق درباره وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید,تحقیق درس علوم درباره اهمیت نور خورشید در زندگی ما,تحقیق درس علوم وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید,تحقیق زیبا درباره اهمیت نور خورشید در زندگی ما,تحقیق علوم نهم در مورد وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید,جواب فکر کنید علوم نهم درباره اهمیت نور خورشید در زندگی ما,جواب فکر کنید علوم وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید,جواب فکرکنید علوم نهم در مورد اهمیت نور خورشید,خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید,علوم با موضوع وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید,علوم نهم درباره اهمیت نور خورشید در زندگی ما,علوم نهم درباره وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید,علوم 9 درباره وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید,متن تحقیق درباره اهمیت نور خورشید در زندگی ما,وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید,خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد,اهمیت خورشید در زندگی ما,

برچسب ها وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید , اهمیت نور خورشید در زندگی ما , اهمیت نور خورشید در زندگی ما علوم نهم , تحقیق با موضوع وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید , تحقیق درباره وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید , تحقیق درس علوم درباره اهمیت نور خورشید در زندگی ما , تحقیق درس علوم وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید , تحقیق زیبا درباره اهمیت نور خورشید در زندگی ما , تحقیق علوم نهم در مورد وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید , جواب فکر کنید علوم نهم درباره اهمیت نور خورشید در زندگی ما , جواب فکر کنید علوم وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید , جواب فکرکنید علوم نهم در مورد اهمیت نور خورشید , خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید , علوم با موضوع وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید , علوم نهم درباره اهمیت نور خورشید در زندگی ما , علوم نهم درباره وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید , علوم 9 درباره وجود خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد چند مورد از آنها را بیان کنید , متن تحقیق درباره اهمیت نور خورشید در زندگی ما , خورشید در زندگی ما اهمیت زیادی دارد , اهمیت خورشید در زندگی ما ,
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • پیوندهای روزانه